Чэмпіянат сьвету па гандболе сярод мужчынаў 2019 году

Зьвесткі зь Вікіпэдыі — вольнай энцыкляпэдыі
Перайсьці да навігацыі Перайсьці да пошуку
Чэмпіянат сьвету па гандболе сярод мужчынаў 2019 году
World Men’s Handball Championship
Правядзеньне
Краіны правядзеньня Данія Данія
Нямеччына Нямеччына
Тэрміны 10—27 студзеня
Удзельнікі 24
Пляцоўкі (у 6 гарадох)
Статыстыка
Колькасьць матчаў 80
Колькасьць галоў 4341 (54.26 за матч)
Наведвальнасьць 698 261 (8728 за матч)
Найлепшы бамбардзір Сьцяг Рэспублікі Македонія Кірыл Лазараў
(48 галоў)

Чэмпіянат сьвету па гандболе сярод мужчынаў 2019 году — 26-е сусьветнае спаборніцтва гандбольных зборных пад эгідай Міжнароднай гандбольнай фэдэрацыі (ІГФ). Фінальная частка чэмпіянату праходзіць у Даніі і Нямеччыне[1] 10—27 студзеня 2019 году.

Упершыню чэмпіянат сьвету праходзіць у некалькіх краінах[2]; таксама ўпершыню ў спаборніцтве ўдзельнічае аб’яднаная каманда Карэі[3].

Пляцоўкі[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Матчы чэмпіянату праходзяць на шасьці пляцоўках. Фінал адбудзецца ў дацкім Гэрнінгу 27 студзеня 2019[4].

Капэнгаген Гэрнінг Бэрлін
Роял Арэна Юске Банк Боксэн Мэрсэдэс Бэнц Арэна
Зьмяшчальнасьць: 13 700 Зьмяшчальнасьць: 15 000 Зьмяшчальнасьць: 14 800
Royal Arena Copenhagen.jpg Jyske Bank Boxen (cropped).jpg Friedrichshain, Berlin, Germany - panoramio (81).jpg
Кёльн Мюнхэн Гамбург
Лянксэс Арэна Алімпіягале Барклэйкард Арэна
Зьмяшчальнасьць: 19 250 Зьмяшчальнасьць: 12 000 Зьмяшчальнасьць: 13 300
Lanxess arena Köln - panoramio.jpg Olympic hall and Olympiaturm.JPG Barclaycard-Arena-Hamburg (cropped).JPG

Кваліфікацыя[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Спаборніцтва Даты Вакансіі Кваліфікаваныя
Гаспадары 28 кастрычніка 2013 2 Мужчынская зборная Даніі па гандболе Данія
Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе Нямеччына
Чэмпіянат сьвету-2017 11-29 студзеня 2017 1 Мужчынская зборная Францыі па гандболе Францыя
Чэмпіянат Эўропы-2018 12-28 студзеня 2018 1 Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе Гішпанія
Чэмпіянат Афрыкі-2018 17-27 студзеня 2018 3 Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола
Мужчынская зборная Тунісу па гандболе Туніс
Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе Эгіпет
Чэмпіянат Азіі-2018 18-28 студзеня 2018 4 Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн
Мужчынская зборная Катару па гандболе Катар
Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія
Мужчынская зборная Паўднёвай Карэі па гандболе Паўднёвая Карэя[3]
Эўрапейская кваліфікацыя 25 кастрычніка 2017 — 14 чэрвеня 2018 8 Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе Аўстрыя
Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе Вугоршчына
Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе Ісьляндыя
Мужчынская зборная Македоніі па гандболе Македонія
Мужчынская зборная Расеі па гандболе Расея
Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія
Мужчынская зборная Харватыі па гандболе Харватыя
Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе Швэцыя
Чэмпіянат Амэрыкі-2018 16-24 чэрвеня 2018 3 Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына
Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе Бразылія
Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі
Без адбору 9 траўня 2018
10 кастрычніка 2018
2 Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія[5]
Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя[3]

Кваліфікаваныя зборныя[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Краіна Трапіла праз Дата кваліфікацыі Ранейшыя выступы ў чэмпіянатах1, 2
Мужчынская зборная Даніі па гандболе Данія 00Гаспадары 28 кастрычніка 2013 22 (1938, 1954, 1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1993, 1995, 1999, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе Нямеччына 00Гаспадары 28 кастрычніка 2013 23 (1938, 1954, 1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1993, 1995, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Францыі па гандболе Францыя 01Чэмпіён сьвету 29 студзеня 2017 21 (1954, 1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1978, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія Паўфіналіст чэмпіянату Азіі 23 студзеня 2018 8 (1997, 1999, 2001, 2003, 2009, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Катару па гандболе Катар Паўфіналіст чэмпіянату Азіі 23 студзеня 2018 6 (2003, 2005, 2007, 2013, 2015)
Мужчынская зборная Паўднёвай Карэі па гандболе Паўднёвая Карэя[3] Паўфіналіст чэмпіянату Азіі 23 студзеня 2018 11 (1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2007, 2009, 2011, 2013)
Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн Паўфіналіст чэмпіянату Азіі 24 студзеня 2018 2 (2011, 2017)
Мужчынская зборная Тунісу па гандболе Туніс Фіналіст чэмпіянату Афрыкі 25 студзеня 2018 13 (1967, 1995, 1997 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе Эгіпет Фіналіст чэмпіянату Афрыкі 25 студзеня 2018 14 (1964, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015), 2017)
Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола Трэцяе месца на чэмпіянаце Афрыкі 27 студзеня 2018 3 (2005, 2007, 2017)
Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе Гішпанія Чэмпіён Эўропы 28 студзеня 2018 19 (1958, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія Запрашэньне арганізатараў 9 траўня 2018 13 (1961, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1990, 1995, 1997, 2005, 2011, 2017)
Мужчынская зборная Расеі па гандболе Расея Эўрапейская кваліфікацыя 12 чэрвеня 2018 12 (1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе Нарвэгія Эўрапейская кваліфікацыя 12 чэрвеня 2018 14 (1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1993, 1997, 1999, 2001, 2005, 2007, 2009, 2011, 2017)
Мужчынская зборная Македоніі па гандболе Македонія Эўрапейская кваліфікацыя 13 чэрвеня 2018 5 (1999, 2009, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе Вугоршчына Эўрапейская кваліфікацыя 13 чэрвеня 2018 19 (1958, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2003, 2007, 2009, 2011, 2013, 2017)
Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе Швэцыя Эўрапейская кваліфікацыя 13 чэрвеня 2018 23 (1938, 1954, 1958, 1961, 1964, 1967, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2009, 2011, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе Аўстрыя Эўрапейская кваліфікацыя 13 чэрвеня 2018 5 (1938, 1958 1993, 2011, 2015)
Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе Ісьляндыя Эўрапейская кваліфікацыя 13 чэрвеня 2018 19 (1958, 1961, 1964, 1970, 1974, 1978, 1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 2001, 2003, 2005, 2007, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Харватыі па гандболе Харватыя Эўрапейская кваліфікацыя 14 чэрвеня 2018 12 (1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія 14 чэрвеня 2018 Эўрапейская кваліфікацыя 3 (2009, 2011, 2013)
Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе Бразылія Фіналіст чэмпіянату Амэрыкі 23 чэрвеня 2018 13 (1958, 1995, 1997 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына Фіналіст чэмпіянату Амэрыкі 23 чэрвеня 2018 11 (1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі Трэцяе месца на чэмпіянаце Амэрыкі 24 чэрвеня 2018 4 (2011, 2013, 2015, 2017)
Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя Запрашэньне арганізатараў3 10 кастрычніка 2018 0 (дэбют)
1 Тоўстым пазначаны чэмпіён
² Курсівам пазначаныя гаспадары
³ Да ўдзелу ў чэмпіянаце Міжнародная гандбольная фэдэрацыя запрасіла адзіную каманду Паўднёвай і Паўночнай Карэяў[3]. Зборная Паўднёвай Карэі выступала на чэмпіянатах сьвету 11 разоў (1986, 1990, 1993, 1995, 1997, 1999, 2001, 2007, 2009, 2011, 2013) і прабілася на гэты чэмпіянат праз азіяцкую кваліфікацыю.

Судзьдзі[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Гульні чэмпіянату абслугоўвалі 16 судзейскіх параў:[6]

Судзьдзі
Аргентына Аргентына Хуліян Грыльлё
Сэбастыян Ленці
Гішпанія Гішпанія Оскар Лёпэс
Анхэль Рамірэс
Данія Данія Мартын Гедынг
Мадс Гансэн
Іран Іран Маджыд Каладузан
Алірэза Мусавіянажад
Рэспубліка Македонія Рэспубліка Македонія Г’ёргі Начэўскі
Славэ Нікалаў
Нарвэгія Нарвэгія Говард Клевэн
Лярс Ёрум
Нямеччына Нямеччына Робэрт Шульцэ
Тобіяс Тэніс
Партугалія Партугалія Дуартэ Сантуш
Рыкарду Фансэка

Судзьдзі
Славенія Славенія Боян Лаг
Давід Сок
Туніс Туніс Ісмаіль Буалюша
Рамзі Хенісі
Францыя Францыя Карым Гасьмі
Рауф Гасьмі
Харватыя Харватыя Матыя Губіца
Барыс Мілошавіч
Чарнагорыя Чарнагорыя Іван Павічавіч
Мілаш Ражнатавіч
Чэхія Чэхія Вацлаў Горачак
Іржы Новатны
Швайцарыя Швайцарыя Артур Брунэр
Марад Салаг
Швэцыя Швэцыя Мірза Куртагіч
Матыяс Вэтэрвік

Папярэдні раўнд[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Час усіх матчаў беларускі (UTC+3).

     Зборная выйшла ў асноўны раўнд

Пры аднолькавай колькасьці набраных пунктаў месцы разьмяркоўваюцца паводле:

  1. выніку асабістай сустрэчы;
  2. розьніцы мячоў у асабістай сустрэчы;
  3. колькасьці забітых галоў у асабістай сустрэчы;
  4. агульнай розьніцы мячоў;
  5. агульнай колькасьці забітых галоў.

Група А[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
Мужчынская зборная Францыі па гандболе Францыя 5 4 1 0 138 113 +25 9
Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе Нямеччына 5 3 2 0 142 110 +32 8
Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе Бразылія 5 3 0 2 127 129 −2 6
Мужчынская зборная Расеі па гандболе Расея 5 1 2 2 131 127 +4 4
Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія 5 1 1 3 127 146 −19 3
Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя 5 0 0 5 124 164 −40 0
10 студзеня 2019
20:15
 Карэя Мужчынская зборная Карэі па гандболе 19:30 Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе Нямеччына Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 13500
Судзьдзі: Сьцяг Даніі Гедынг, Гансэн
Чжанг, Канг Т. 4 (10:17) Генсгаймэр 7
Аштрафаваны 1×Выдалены Пратакол Аштрафаваны 6×Папярэджаны 1×Выдалены

11 студзеня 2019
20:00
 Сэрбія Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе 30:30 Мужчынская зборная Расеі па гандболе Расея Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 10468
Судзьдзі: Сьцяг Нарвэгіі Клевэн, Ёрум
Н. Іліч 6 (16:16) Дзібіраў 12
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
11 студзеня 2019
22:30
 Бразылія Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе 22:24 Мужчынская зборная Францыі па гандболе Францыя Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 10529
Судзьдзі: Сьцяг Швэцыі Куртагіч, Вэтэрвік
Таледу 8 (13:16) Гігу, Мэм 6
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

12 студзеня 2019
17:30
 Расея Мужчынская зборная Расеі па гандболе 34:27 Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 10039
Судзьдзі: Сьцяг Чарнагорыі Павічавіч, Ражнатавіч
Шышкароў 7 (20:13) Канг Ч., Парк К. 4
Аштрафаваны 2×Папярэджаны 1×Выдалены Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
12 студзеня 2019
20:15
 Нямеччына Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе 34:21 Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе Бразылія Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 13500
Судзьдзі: Сьцяг Нарвэгіі Клевэн, Ёрум
Генсгаймэр 10 (15:8) Таледу 5
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны 1×Выдалены
12 студзеня 2019
22:30
 Францыя Мужчынская зборная Францыі па гандболе 32:21 Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 13500
Судзьдзі: Сьцяг Даніі Гедынг, Гансэн
Фабрэгас, Рэмілі 5 (15:12) Радывоевіч 6
Аштрафаваны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

14 студзеня 2019
17:30
 Сэрбія Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе 22:24 Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе Бразылія Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 10211
Судзьдзі: Сьцяг Даніі Гедынг, Гансэн
Марсэніч, Радывоевіч 5 (11:14) Таледу 5
Аштрафаваны 3×Папярэджаны 1×Выдалены Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
14 студзеня 2019
20:00
 Расея Мужчынская зборная Расеі па гандболе 22:22 Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе Нямеччына Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 13500
Судзьдзі: Сьцяг Швэцыі Куртагіч, Вэтэрвік
Дзібіраў 8 (10:12) Генсгаймэр 8
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 3×Папярэджаны
14 студзеня 2019
22:30
 Францыя Мужчынская зборная Францыі па гандболе 34:23 Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 10331
Судзьдзі: Сьцяг Чарнагорыі Павічавіч, Ражнатавіч
Рэмілі 7 (17:16) Канг Т. 7
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

15 студзеня 2019
17:30
 Расея Мужчынская зборная Расеі па гандболе 23:25 Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе Бразылія Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 9011
Судзьдзі: Сьцяг Чарнагорыі Павічавіч, Ражнатавіч
Дзібіраў, Жытнікаў 6 (10:15) Борхес 7
Аштрафаваны 1×Папярэджаны 1×Выдалены Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
15 студзеня 2019
20:00
 Карэя Мужчынская зборная Карэі па гандболе 29:31 Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 11953
Судзьдзі: Сьцяг Швэцыі Куртагіч, Вэтэрвік
Канг Ч. 12 (16:14) Воркапіч 7
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны 1×Выдалены
15 студзеня 2019
22:30
 Нямеччына Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе 25:25 Мужчынская зборная Францыі па гандболе Францыя Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 13500
Судзьдзі: Сьцяг Даніі Гедынг, Гансэн
тры гульцы 4 (12:10) Маэ 9
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

17 студзеня 2019
17:30
 Бразылія Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе 35:26 Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 8933
Судзьдзі: Сьцяг Нарвэгіі Клевэн, Ёрум
Борхес 6 (18:10) Канг Ч. 5
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
17 студзеня 2019
20:00
 Нямеччына Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе 31:23 Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 13500
Судзьдзі: Сьцяг Чарнагорыі Павічавіч, Ражнатавіч
Мушэ 5 (16:12) Н. Іліч 6
Аштрафаваны 1×Папярэджаны 1×Выдалены Пратакол Аштрафаваны 3×Папярэджаны
17 студзеня 2019
22:30
 Францыя Мужчынская зборная Францыі па гандболе 23:22 Мужчынская зборная Расеі па гандболе Расея Мэрсэдэс Бэнц Арэна, Бэрлін
Наведвальнасьць: 11287
Судзьдзі: Сьцяг Чэхіі Горачак, Новатны
Рычардсан 4 (12:12) Шкурынскі 4
 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны

Група B[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
Мужчынская зборная Харватыі па гандболе Харватыя 5 5 0 0 152 115 +37 10
Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе Гішпанія 5 4 0 1 142 114 +28 8
Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе Ісьляндыя 5 3 0 2 137 124 +13 6
Мужчынская зборная Македоніі па гандболе Македонія 5 2 0 3 131 139 −8 4
Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн 5 1 0 4 107 151 −44 2
Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія 5 0 0 5 121 147 −26 0
11 студзеня 2019
17:30
Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія 29:38 Мужчынская зборная Македоніі па гандболе Македонія Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 7500
Судзьдзі: Сьцяг Чэхіі Горачак, Новатны
Ватанабі 5 (13:18) К. Лазараў 8
Аштрафаваны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
11 студзеня 2019
20:00
 Ісьляндыя Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе 27:31 Мужчынская зборная Харватыі па гандболе Харватыя Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 12000
Судзьдзі: Сьцяг Тунісу Буалюша, Хенісі
Пальмарсан 7 (14:16) Стэпанчыч 8
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 3×Папярэджаны
11 студзеня 2019
22:30
 Бахрэйн Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе 23:33 Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе Гішпанія Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 9800
Судзьдзі: Сьцяг Аргентыны Грыльлё, Ленці
Аль-Саяд, Хабіб 7 (11:16) Сале 7
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

13 студзеня 2019
16:00
 Македонія Мужчынская зборная Македоніі па гандболе 28:23 Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 8500
Судзьдзі: Сьцяг Тунісу Буалюша, Хенісі
К. Лазараў 8 (12:8) Аль-Саяд 6
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
13 студзеня 2019
18:30
 Харватыя Мужчынская зборная Харватыі па гандболе 35:27 Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 12000
Судзьдзі: Сьцяг Швайцарыі Брунэр, Салаг
Горват 8 (18:13) Такуда 6
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 3×Папярэджаны
13 студзеня 2019
21:00
 Гішпанія Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе 32:25 Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе Ісьляндыя Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 12000
Судзьдзі: Сьцяг Чэхіі Горачак, Новатны
Сале 5 (19:14) Гудмундсан 6
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

14 студзеня 2019
17:30
 Ісьляндыя Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе 36:18 Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 6000
Судзьдзі: Сьцяг Швайцарыі Брунэр, Салаг
Гунарсан 8 (16:10) Мэрза 5
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны 2×Выдалены
14 студзеня 2019
20:00
 Харватыя Мужчынская зборная Харватыі па гандболе 31:22 Мужчынская зборная Македоніі па гандболе Македонія Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 9800
Судзьдзі: Сьцяг Чэхіі Горачак, Новатны
Дуўняк 6 (16:11) Манаскаў 6
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
14 студзеня 2019
22:30
 Гішпанія Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе 26:22 Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 7300
Судзьдзі: Сьцяг Аргентыны Грыльлё, Ленці
Сале 8 (10:11) Такуда 7
Аштрафаваны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

16 студзеня 2019
17:30
Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія 21:25 Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе Ісьляндыя Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 6000
Судзьдзі: Сьцяг Тунісу Буалюша, Хенісі
Агар’е 4 (12:13) Гунарсан, Сыгурмансан 5
Аштрафаваны 1×Папярэджаны 1×Выдалены Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
16 студзеня 2019
20:00
 Харватыя Мужчынская зборная Харватыі па гандболе 32:20 Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 8600
Судзьдзі: Сьцяг Аргентыны Грыльлё, Ленці
Штрлек 11 (19:9) Джалаль 5
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
16 студзеня 2019
22:30
 Македонія Мужчынская зборная Македоніі па гандболе 21:32 Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе Гішпанія Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 9600
Судзьдзі: Сьцяг Швайцарыі Брунэр, Салаг
Пэшаўскі 6 (12:13) Гомэс 6
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны

17 студзеня 2019
17:30
 Бахрэйн Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе 23:22 Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 5200
Судзьдзі: Сьцяг Швайцарыі Брунэр, Салаг
Башам 6 (10:9) Матокі 9
Аштрафаваны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
17 студзеня 2019
20:00
 Македонія Мужчынская зборная Македоніі па гандболе 22:24 Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе Ісьляндыя Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 10100
Судзьдзі: Сьцяг Швэцыі Куртагіч, Вэтэрвік
К. Лазараў, Манаскаў 5 (13:11) Гунарсан 10
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
17 студзеня 2019
22:30
 Гішпанія Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе 19:23 Мужчынская зборная Харватыі па гандболе Харватыя Алімпіягале, Мюнхэн
Наведвальнасьць: 12000
Судзьдзі: Сьцяг Даніі Гедынг, Гансэн
Сале 5 (10:13) Горват 8
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 3×Папярэджаны

Група C[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
Мужчынская зборная Даніі па гандболе Данія 5 5 0 0 167 103 +64 10
Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе Нарвэгія 5 4 0 1 175 119 +56 8
Мужчынская зборная Тунісу па гандболе Туніс 5 3 0 2 138 147 −9 6
Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі 5 2 0 3 130 167 −37 4
Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе Аўстрыя 5 1 0 4 121 148 −27 2
Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія 5 0 0 5 112 159 −47 0
10 студзеня 2019
22:15
 Чылі Мужчынская зборная Чылі па гандболе 16:39 Мужчынская зборная Даніі па гандболе Данія Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 12500
Судзьдзі: Сьцяг Партугаліі Сантуш, Фансэка
Салінас 4 (4:22) Мортэнсэн 8
Аштрафаваны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

11 студзеня 2019
20:00
 Саудаўская Арабія Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе 22:29 Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе Аўстрыя Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі: Сьцяг Нямеччыны Шульцэ, Тэніс
Мах. Аль-Салем 7 (9:15) Білык 7
Аштрафаваны 2×Папярэджаны 1×Выдалены Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
11 студзеня 2019
22:30
 Туніс Мужчынская зборная Тунісу па гандболе 24:34 Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе Нарвэгія Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 6500
Судзьдзі: Сьцяг Харватыі Губіца, Мілошавіч
Джабала 5 (13:18) Ёндаль 9
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны

12 студзеня 2019
17:00
 Аўстрыя Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе 24:32 Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 5900
Судзьдзі: Сьцяг Францыі Гасьмі, Гасьмі
Вэбэр 6 (15:14) Эр. Фойхтман 9
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
12 студзеня 2019
19:30
 Нарвэгія Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе 40:21 Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 12002
Судзьдзі: Сьцяг Нямеччыны Шульцэ, Тэніс
Рэд 9 (20:10) Мах. Аль-Салем 7
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
12 студзеня 2019
22:15
 Данія Мужчынская зборная Даніі па гандболе 36:22 Мужчынская зборная Тунісу па гандболе Туніс Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 15000
Судзьдзі: Сьцяг Славеніі Лаг, Сок
М. Гансэн, Шміт 7 (19:10) Шурэф 5
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

14 студзеня 2019
17:00
 Туніс Мужчынская зборная Тунісу па гандболе 36:30 Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 3247
Судзьдзі: Сьцяг Харватыі Губіца, Мілошавіч
Шурэф, Сусі 7 (18:15) Эр. Фойхтман, Салінас 8
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
14 студзеня 2019
19:30
 Нарвэгія Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе 34:24 Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе Аўстрыя Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 8716
Судзьдзі: Сьцяг Славеніі Лаг, Сок
Сагасэн 8 (16:13) Божавіч 7
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
14 студзеня 2019
22:15
 Данія Мужчынская зборная Даніі па гандболе 34:22 Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 12157
Судзьдзі: Сьцяг Францыі Гасьмі, Гасьмі
М. Якабсэн 7 (17:11) Мадж. Аль-Салем 4
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны 1×Выдалены

15 студзеня 2019
18:15
 Саудаўская Арабія Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе 20:24 Мужчынская зборная Тунісу па гандболе Туніс Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 4571
Судзьдзі: Сьцяг Славеніі Лаг, Сок
Аль-Абдулалі 5 (8:12) Буганмі, Санаі 7
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны 1×Выдалены
15 студзеня 2019
20:30
 Нарвэгія Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе 41:20 Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 11247
Судзьдзі: Сьцяг Францыі Гасьмі, Гасьмі
Блёнц 8 (21:12) Салінас 9
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
15 студзеня 2019
22:45
 Аўстрыя Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе 17:28 Мужчынская зборная Даніі па гандболе Данія Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 14607
Судзьдзі: Сьцяг Нямеччыны Шульцэ, Тэніс
Божавіч, Дыкер, Вэбэр 3 (8:11) М. Якабсэн, Шміт 6
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол  2×Папярэджаны

17 студзеня 2019
17:00
 Чылі Мужчынская зборная Чылі па гандболе 32:27 Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 3526
Судзьдзі: Сьцяг Харватыі Губіца, Мілошавіч
Эр. Фойхтман 11 (21:13) Мадж. Аль-Салем 8
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны 2×Выдалены
17 студзеня 2019
19:30
 Аўстрыя Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе 27:32 Мужчынская зборная Тунісу па гандболе Туніс Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 11834
Судзьдзі: Сьцяг Партугаліі Сантуш, Фансэка
Вэбэр 9 (14:18) Буганмі 9
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
17 студзеня 2019
22:15
 Данія Мужчынская зборная Даніі па гандболе 30:26 Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе Нарвэгія Юске Банк Боксэн, Гэрнінг
Наведвальнасьць: 15001
Судзьдзі: Сьцяг Рэспублікі Македонія Начэўскі, Нікалаў
М. Гансэн 14 (17:14) Ёганэсэн 5
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 3×Папярэджаны

Група D[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе Швэцыя 5 5 0 0 151 111 +40 10
Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе Вугоршчына 5 2 2 1 151 138 +13 6
Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе Эгіпет 5 2 1 2 132 133 −1 5
Мужчынская зборная Катару па гандболе Катар 5 2 0 3 125 127 −2 4
Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына 5 1 1 3 119 130 −11 3
Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола 5 1 0 4 119 130 −11 2
11 студзеня 2019
17:30
 Ангола Мужчынская зборная Анголы па гандболе 24:23 Мужчынская зборная Катару па гандболе Катар Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 1870
Судзьдзі: Сьцяг Партугаліі Сантуш, Фансэка
Эбо 7 (12:8) Бэррашэд 6
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
11 студзеня 2019
20:00
 Аргентына Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе 25:25 Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе Вугоршчына Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 4272
Судзьдзі: Сьцяг Гішпаніі Лёпэс, Рамірэс
Сыманэт 6 (10:13) Балаг 11
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
11 студзеня 2019
22:30
 Эгіпет Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе 24:27 Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе Швэцыя Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 6448
Судзьдзі: Сьцяг Рэспублікі Македонія Начэўскі, Нікалаў
Эль-Ахмар, Мамдух 5 (11:13) Готфрыдсан, Л. Нільсан 5
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

13 студзеня 2019
17:30
 Катар Мужчынская зборная Катару па гандболе 28:23 Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе Эгіпет Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 3077
Судзьдзі: Сьцяг Гішпаніі Лёпэс, Рамірэс
Бэналі 9 (15:12) Эль-Ахмар 6
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
13 студзеня 2019
20:00
 Вугоршчына Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе 34:24 Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 4891
Судзьдзі: Сьцяг Ірану Каладузан, Мусавіянажад
Бока 5 (18:8) Фэрэйра 5
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны
13 студзеня 2019
22:30
 Швэцыя Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе 31:16 Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 6492
Судзьдзі: Сьцяг Партугаліі Сантуш, Фансэка
Закрысан 6 (15:10) Ф. Фэрнандэс 6
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

14 студзеня 2019
17:30
 Вугоршчына Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе 32:26 Мужчынская зборная Катару па гандболе Катар Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 1694
Судзьдзі: Сьцяг Рэспублікі Македонія Начэўскі, Нікалаў
Лекай 5 (16:11) Марзо, Сынэн 5
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны 1×Выдалены
14 студзеня 2019
20:00
 Аргентына Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе 20:22 Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе Эгіпет Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 2607
Судзьдзі: Сьцяг Ірану Каладузан, Мусавіянажад
Ф. Фэрнандэс 5 (9:8) Санад 7
Аштрафаваны 4×Папярэджаны 1×Блакітная картка Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны 1×Выдалены
14 студзеня 2019
22:30
 Швэцыя Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе 37:19 Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 3731
Судзьдзі: Сьцяг Гішпаніі Лёпэс, Рамірэс
Экбэрг, Закрысан 5 (19:14) Эбо 5
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны 1×Выдалены

16 студзеня 2019
17:30
 Ангола Мужчынская зборная Анголы па гандболе 26:33 Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 1709
Судзьдзі: Сьцяг Рэспублікі Македонія Начэўскі, Нікалаў
Фэрэйра 7 (12:17) Сыманэт 7
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
16 студзеня 2019
20:00
 Вугоршчына Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе 30:30 Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе Эгіпет Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 3929
Судзьдзі: Сьцяг Партугаліі Сантуш, Фансэка
Лекай 6 (14:14) Зэйн 7
Аштрафаваны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны
16 студзеня 2019
22:30
 Катар Мужчынская зборная Катару па гандболе 22:23 Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе Швэцыя Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 6079
Судзьдзі: Сьцяг Нямеччыны Шульцэ, Тэніс
Бэналі 8 (11:10) Л. Нільсан, Закрысан 7
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны 1×Выдалены

17 студзеня 2019
17:30
 Эгіпет Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе 33:28 Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 2247
Судзьдзі: Сьцяг Ірану Каладузан, Мусавіянажад
Эль-Дэраа 8 (19:12) Сыбо 7
Аштрафаваны 2×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны 1×Выдалены
17 студзеня 2019
20:00
 Катар Мужчынская зборная Катару па гандболе Марзо 8 Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 4448
Судзьдзі: Сьцяг Славеніі Лаг, Сок
26:25 (Баранэта, Сыманэт 4) 16:13
Аштрафаваны 1×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 1×Папярэджаны
17 студзеня 2019
22:30
 Швэцыя Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе 33:30 Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе Вугоршчына Роял Арэна, Капэнгаген
Наведвальнасьць: 7803
Судзьдзі: Сьцяг Гішпаніі Лёпэс, Рамірэс
Л. Нільсан 7 (16:15) Лекай 8
Аштрафаваны 3×Папярэджаны Пратакол Аштрафаваны 2×Папярэджаны

Прэзыдэнцкі Кубак[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Плэй-оф за 21—24-е месцы[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Паўфіналы Фінал
           
   
19 студзеня
 Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя  27
 Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія  25  
20 студзеня
 Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя  26
   Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія  27
19 студзеня
Матч за 3-е месца
 Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія  34
20 студзеня
 Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола  29  
 Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія  29
 Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола  32

Плэй-оф за 17—20-е месцы[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Паўфіналы Фінал
           
   
19 студзеня
 Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія  32
 Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн  27  
20 студзеня
 Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія  28
   Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына  30
19 студзеня
Матч за 3-е месца
 Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе Аўстрыя  22
20 студзеня
 Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына  24  
 Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн  27
 Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе Аўстрыя  29

Плэй-оф за 13—16-е месцы[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Паўфіналы Фінал
           
   
19 студзеня
 Мужчынская зборная Расеі па гандболе Расея  30
 Мужчынская зборная Македоніі па гандболе Македонія  28  
20 студзеня
 Мужчынская зборная Расеі па гандболе Расея  28
   Мужчынская зборная Катару па гандболе Катар  34
19 студзеня
Матч за 3-е месца
 Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі  27
20 студзеня
 Мужчынская зборная Катару па гандболе Катар  37  
 Мужчынская зборная Македоніі па гандболе Македонія  32
 Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі  30

Асноўны раўнд[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Захоўваюцца вынікі матчаў папярэдняга раўнду з камандамі, якія таксама выйшлі з групы.

     Зборная выйшла ў паўфінал
     Стыкавы матч за 5-е месца
     Стыкавы матч за 7-е месца
     Скончыла выступ

Група I[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
Мужчынская зборная Францыі па гандболе Францыя 4 3 1 0 113 99 +14 7
Мужчынская зборная Нямеччыны па гандболе Нямеччына 3 2 1 0 83 65 +18 5
Мужчынская зборная Харватыі па гандболе Харватыя 3 2 0 1 80 75 +5 4
Мужчынская зборная Гішпаніі па гандболе Гішпанія 3 1 0 2 81 81 0 2
Мужчынская зборная Бразыліі па гандболе Бразылія 3 1 0 2 72 84 −12 2
Мужчынская зборная Ісьляндыі па гандболе Ісьляндыя 4 0 0 4 93 118 −25 0

Група II[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Г В Н П ЗМ ПМ Мячы Пкт
Мужчынская зборная Даніі па гандболе Данія 3 3 0 0 91 70 +21 6
Мужчынская зборная Швэцыі па гандболе Швэцыя 3 3 0 0 95 77 +18 6
Мужчынская зборная Нарвэгіі па гандболе Нарвэгія 3 2 0 1 92 82 +10 4
Мужчынская зборная Вугоршчыны па гандболе Вугоршчына 4 1 1 2 108 109 −1 3
Мужчынская зборная Эгіпту па гандболе Эгіпет 3 0 1 2 82 89 −7 1
Мужчынская зборная Тунісу па гандболе Туніс 4 0 0 4 90 131 −41 0

Плэй-оф[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Паўфіналы Фінал
           
   
   
     
   
     
Матч за 3-е месца
   
     
   
   

Паўфіналы[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

За 7-е месца[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

За 5-е месца[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

За 3-е месца[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Фінал[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Статыстыка[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Выніковая табліца[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

Месцы з 9 па 12 вызначаюцца паводле:

  1. колькасьці набраных пунктаў у матчах са зборнымі, што занялі першае-чацьвертае месцы ў папярэдніх раўндах у сваіх групах;
  2. розьніцы мячоў у матчах са зборнымі, што занялі першае-чацьвертае месцы ў папярэдніх раўндах у сваіх групах;
  3. колькасьці забітых галоў ў папярэдніх раўндах.
Месца Каманда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13 Мужчынская зборная Катару па гандболе Катар
14 Мужчынская зборная Расеі па гандболе Расея
15 Мужчынская зборная Македоніі па гандболе Македонія
16 Мужчынская зборная Чылі па гандболе Чылі
17 Мужчынская зборная Аргентыны па гандболе Аргентына
18 Мужчынская зборная Сэрбіі па гандболе Сэрбія
19 Мужчынская зборная Аўстрыі па гандболе Аўстрыя
20 Мужчынская зборная Бахрэйну па гандболе Бахрэйн
21 Мужчынская зборная Саудаўскай Арабіі па гандболе Саудаўская Арабія
22 Мужчынская зборная Карэі па гандболе Карэя
23 Мужчынская зборная Анголы па гандболе Ангола
24 Мужчынская зборная Японіі па гандболе Японія
Кваліфікаваныя на летнія Алімпійскія гульні 2020 году
Кваліфікаваныя ў адборачны турнір да летніх Алімпійскіх гульняў 2020 году

Крыніцы[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]

  1. ^ Japan and Denmark/Germany are the hosts of the 2019 World Championships(анг.) News. International Handball Federation (28 кастрычніка 2013). Праверана 19 студзеня 2018 г.
  2. ^ Japan and Denmark/Germany are the hosts of the 2019 World Championships(анг.)
  3. ^ а б в г д Unified Korea to play at GER/DEN 2019
  4. ^ Six venues, two countries in 2019(анг.) // International Handball Federation, 29 чэрвеня 2017 г. Праверана 19 студзеня 2018 г.
  5. ^ 2019 Men’s World Championship wild card awarded to Japan(анг.). IHF (9 траўня 2018). Праверана 10 траўня 2018 г.
  6. ^ Referee couples for Germany/Denmark 2019 announced (pdf). Міжнародная гандбольная фэдэрацыя (25 кастрычніка 2018). Праверана 15 студзеня 2019 г.

Вонкавыя спасылкі[рэдагаваць | рэдагаваць крыніцу]